2 yıldır TOFAŞ'ın başında yer alan Kamil Başaran, bugün görevi bıraktı.TOFAŞ'tan Kamuoyunu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada CEO Kamil Başaran'ın görevinden ayrıldığı belirtildi.

Başaran'ın yerine şirkette CFO (Mali Direktör) görevini yürüten Cengiz Eroldu atandı. Şirketten KAP'a yapılan açıklama şu şekilde;

"Şirketimizde 20 Ocak 2012 tarihinden bu yana CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak bulunan Sayın Kamil Başaran, 13 Ocak 2015 tarihi itibarıyla bu görevlerinden ayrılmış bulunmaktadır.

Yönetim Kurulunun 13 Ocak 2015 günü yapılan toplantısında Sayın Kamil Başaran yerine, 14 Ocak 2015 tarihinden itibaren Sayın Cengiz Eroldu'nun Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO olarak atanmasına karar verilmiştir. Sayın Pay Sahiplerinin bilgilerine arzederiz." şeklinde oldu.

Cengiz Eroldu'nun özgeçmişi
Tofaş'ta 1995 yılından bu yana çalışan Cengiz Eroldu, kariyerine 1989 yılında Koç Holding'de başladı. Tofaş'ta 1995-2007 yıllarında mali ve finansman alanlarında farklı sorumluluklar üstlenen Eroldu, 2008'den beri CFO olarak görev başlamıştı.

Lise öğrenimini İtalyan Lisesi'nde tamamlayan Eroldu, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. Eroldu, 1995 yılında İtalya'da Roma LUISS Üniversitesi'nde MBA derecesini aldı. İleri seviyede İngilizce ve İtalyanca bilen Eroldu, evli ve iki çocuk babasıdır.

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Top