Huawei, hem IDC hem de Strategy Analytics verilerine göre, 2013’ün 3. çeyreğinde akıllı telefon pazarında dünyanın ilk 3 şirketi arasında yer aldı.


Araştırma şirketi Strategy Analytics’in 2013 yılı 3. çeyreğe yönelik gerçekleştirdiği akıllı telefon pazar payı araştırması verilerine göre Huawei, akıllı telefon pazar payı sıralamasında 3. sıraya yerleşti. 2013’ün ikinci çeyreğinde yüzde 4,4 olan pazar payını 3. çeyrekte yüzde 5,1’e çıkaran Huawei, Strategy Analytics verilerine göre son iki çeyrektir dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi arasında ilk 3’te yer alıyor.
Aynı konuda verileri yayınlayan bir diğer araştırma şirketi IDC’ye göre de Huawei, yüzde 4.8’lik pazar payı ile 3. sırada yer alıyor.

Huawei’nin başarısında, geçtiğimiz eylül ayında Türkiye’de de satışa sunulan Huawei Ascend P6 büyük rol oynuyor. Firma son dönemde farklı tüketici segmentlerine göre, gerek teknoloji gerekse tasarım anlamında atağa geçti ve çok çeşitli ürünleri Çin dışındaki pazarlarda da sunmaya devam etti.

Bir Yılda Yüzde 76,5 Büyüdü

Araştırma şirketi IDC verilerine göre, 2013’ün 3. çeyreğinde 12,5 milyon adet akıllı telefonu pazara sürerek geçtiğimiz yıla oranla yüzde 76,5’lik büyümeye imza atan Huawei, akıllı telefon pazarında dünyanın en hızlı büyüyen şirketleri arasında gösteriliyor.

Çin ve Hindistan’da kazandı

Huawei markalı akıllı telefonların uluslararası pazarlardaki başarısının arkasında, Ascend P6 ve G610’un Çin’deki başarısının olduğu belirtiliyor. Uzun pil ömrü, 1.2 Ghz dört-çekirdekli işlemci ve 5 inçlik ekranıyla Çin ve Hindistan’da tüketicilerin büyük ilgisiyle karşılanan Huawei G610 serisi akıllı telefon, çok yakında Türkiye’de de satışa sunulacak.

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Top